Автор: admin
Публикувано на: 12.07.2009 17:40:55

Рейтинг:

Марк
На пистата Нюрбургринг в Германия, където се проведе деветият кръг от Формула1, пилотът на Red Bull Марк Уебър спечели по категоричен начин първата си победа в шампионата.

Австралиецът стартира от първа позиция и въпреки допълнителното спиране в бокса заради наказание, успя да задържи лидерството до края и да финишира с 9.2сек. преди съотборника си Себастиан Фетел.

Третото място на почетната стълбичка остана за пилота на Ferrari Фелипе Маса, а четвърти, пети и шести завършиха съответно Нико Розберг (Williams-Toyota), Дженсън Бътън (Brawn GP) и Рубенс Барикело (Brawn GP).

Във временното класиране продължава да води Дженсън Бътън, чийто актив е 68т., следван от Себастиан Фетел с 47, Марк Уебър с 45.5 и Рубенс Барикело с 44 точки. При конструктурите първи са Brawn GP със 112т., а втори - Red Bull с 93.5т.