Автор: admin
Публикувано на: 07.06.2009 19:22:18

Рейтинг:

Бътън
Британецът Дженсън Бътън, състезаващ се за отбора на BrawnGP, спечели по категоричен начин надпреварата за Гран При на Турция във Формула1. Това е негова шеста победа от провелите се до момента седем състезания през този сезон.

Стартиралият от първа позиция Себастиан Фетел, от тима на Red Bull, завърши на трето място, а съотборникът му Марк Уебър финишира втори. По-нататък в класирането следват Ярно Трули (Toyota), Нико Розберг (Williams), Фелипе Маса (Ferrari), Робърт Кубица (BMW Sauber) и Тимо Глок (Toyota).

Във временното класиране Дженсън Бътън води убедително с актив от 61 точки, пред съотборника си Рубенс Барикело с 35, който днес отпадна, Себастиан Фетел с 29 и Марк Уебър с 27.5. При конструкторите начело е тима на BrawnGP с 96т., следван от Red Bull (56.5т.) и Toyota (32.5т.).