
Петзвезден лукс "by Vilner" в Mercedes GL
Прочети повече | Коментирай

Gentle Pagoda от Студио Vilner
Прочети повече | Коментирай
Ferrari F430 Spider от Inden Design
Кабрио версията на излизащото скоро в пенсия Ferrari F430 получи дискретен тунинг от Inden Design. Промените по външният вид на автомобила включват нов преден спойлер, странични клапи и карбонов заден дифузер.
Агрегатът на Ferrari F430 Spider, който е 4.3-литров V8 е получил допълнителни 35к.с., с които неговата мощност е нараснала до 525к.с. Това е постигнато чрез модификация на софтуера за управление на двигателя и нова изпускателна система от неръждаема стомана.
Догодина идва хибридна Toyota Auris
В официално изявление, президентът на Toyota Europe Тадаши Арашима съобщи, че в средата на следващата година компанията ще пусне на Стария континент хибридна версия на модела Auris. Производството на автомобила ще се осъществява във фирмения завод Бърнастон в Дербишир (Великобритания).
Арашима заяви още, че с това свое решение, Toyota се стреми да навлезе още повече на европейския пазар, чрез по-достъпни хибридни модели, от което съдим, че цената на автомобила би трябвало да е по-ниска от тази на модела Prius.
Производството на Audi A1 стартира през октомври
В интервю за белгийския ежедневник Le Soir, управителят на завода на Audi в Брюксел Алфонс Динтер потвърди, че през октомври там ще стартира производството на серийното A1.
По този повод предприятието ще затвори врати за 5 седмици, за да бъде пригодено за производството на новия модел, който се очаква да се появи при европейските дилъри на компанията в началото на 2010-та година.
Lotus Designs с концепция на градски електромобил
Британското списание Automotive Engineer е излязло с молба към Lotus Designs да представят тяхно виждане за малък градски автомобил. Дизайнерите на производителя на спортни автомобили са откликнали и са проектирали електромобил, много наподобяващ по вид и размери Smart Fortwo.
Габаритите на превозното средство са 2 600мм. дължина, 1 600мм. широчина и 1 700мм. височина, а разстоянието между двете оси е 2 000мм. Въпреки малките си размери, дизайнерите на Lotus твърдят, че в автомобила има място за четирима души, като задните седалки могат да се сгъват, за да се освободи повече пространство за багаж.
Chevrolet Captiva MOONLANDER – да стъпиш на Луната
По случай 40-годишнината от първото стъпване на човек на Луната, немската компания Fahrmitgas, която е специализирана в производството на газови системи, е разработила специална версия на Chevrolet Captiva.
Автомобилът, носещ наименованието MOONLANDER, ще бъде произведен в ограничена серия от 40 екземпляра, като всички те ще са в бял цвят на купето, комбиниран с черен преден капак и графики, вдъхновени от мисията на Аполо 11.
В Политехническия университет на Вирджиния (Virginia Tech) е било разработено бъги, пригодено специално за слепи водачи. Звучи невероятно, но създателите му твърдят, че дори хора с напълно изгубено зрение могат да управляват возилото, като му задават гласови команди.
Бъгито е със система за задвижване към четирите колела и е конструирано в Лабораторията по роботехника и механика на Virginia Tech. Машината е оборудвана с лазерни датчици, които определят разстоянията до препятствията, както и цялата пътна ситуация, а данните се предават на водача чрез специален интерфейс, предназначен за незрящи хора.
Kia пусна първия си хибриден модел
Следвайки стъпките на компанията майка Hyundai, която наскоро въведе на пазара първия си хибриден модел Elantra LPI Hybrid, и Kia стартира продажбите на Forte LPI Hybrid.
Съвсем в реда на нещата, хибридната технология на Forte LPI Hybrid е абсолютно идентична с тази на Elantra LPI Hybrid. Системата се състои от 150-киловатов електромотор, CVT скоростна кутия и 1.6-литров бензинов агрегат, работещ и на газ.
Mercedes показа електрическата задвижваща система на SLS AMG Gullwing
След като преди няколко дни стана ясно, че Mercedes разработва електрическа версия на новия си суперавтомобил SLS AMG Gullwing, днес от немската компания разпространиха илюстрация на нейната задвижваща система.
Както вече Ви информирахме, така нареченият SLS eDrive ще разполага с четири електродвигателя Brusa, чиято обща мощност е 532к.с. На снимката ясно е показано разположението на два електромотора над предната ос и на другите два пред задната ос.
Hyundai i40 дебютира през януари в Детройт
Ръководителят на американското подразделение на Hyundai Джон Крафчи официално съобщи, че компанията ще използва изложението в Детройт, което ще се проведе от 11-ти до 24-ти януари 2010г., за да представи заместника на Sonata – i40.
Крафчи не разкри подробности за Hyundai i40, но загатна, че трябва да окачваме „много смел” дизайн на екстериора, напомнящ този на концепцията Genus, представена преди три година в Женева.
От френската компания Citroen съобщиха, че нейното ръководство е взело решение да даде зелена светлина на екологична версия на модела С6, без обаче да се споменава кога тя ще се появи на пазара.
„Зеленият” Citroen C6 ще се задвижва от хибридна технология, обединяваща в себе си 2.0-литров дизелов двигател, с мощност 163к.с., и електродвигател, генериращ 37к.с. Автомобилът ще е оборудван също със старт/стоп система, а скоростната му кутия ще е шестстепенна механична.